Vzhled

13. dubna 2008 v 14:03 | Renča |  Labrador
Tělo: Labradorský retrívr je statný, aktivní, středně velký pes. V kohoutku měří psi 56-57 cm a ffeny 54-56 cm. Labradorský retrívr má široký a hluboký hrudní koš ve tvaru sudu s dobře klenutými žebry. Zadní část těla je dobře vyvinuta a směrem k ocasu se nezužuje. Toto plemeno má charakteristický ocas:u kořene je vemi silný a směrem ke špičce se zužuje. Je středně dlouhý, zcela bez podsady, porostlý krátkou, silnou a hustou srstí. Ocas retrívra vypadá kulatě, a proto se mu říká též ,,vydří ocas". Může být nesen nad linií hřbetu, nikdy však stočený přes hřbet.

Hlava: Široká lebka má výrazný stop. Čenich je rovněž široký, s dobře vyvinutými nozdrami. Uši nejsou ani velké, ani těžké, jsou posazeny poměrně vzadu a těsně přiléhají k hlavě. Labradorský retrívr musí mít nůžkový sks. Středně velké oči mají hnědou nebo oříškovou barvu a měla by z nich vyzařovat inteligence a vřelost.

Srst: Na dotek hrubá srst je krátká, hustá, bez vlnn a třásnění. Podsada chrání psa před jakýmkoli počasím. U labradorských retrívrů jsou uznávány pouze tři barvy:žlutá, černá a játrově hnědá až čokoládová, přičemž žlutá barva se pohybuje od světle smetanové po žlutooranžovou. Malá bílá skvrna na hrudi je přípustná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den ??

Pondělí 12.8% (11)
Úterý 9.3% (8)
Středa 16.3% (14)
Čtvrtek 7% (6)
Pátek 10.5% (9)
Sobota 19.8% (17)
Nedělě 24.4% (21)

Komentáře

1 Andri Andri | E-mail | Web | 24. října 2011 v 19:36 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

RenďuLEE adopt
Labi's adopt :D