Všestraný labradorský retrívr

13. dubna 2008 v 14:02 | Renča |  Labrador
Lovecký pes
Labradorský retrívr sloužil od nepaměti jako lovecký pes a byl vždy popisován jako dříč s velkou výdží. Mimořádně dobrý čich, jemnost při nošení kořisti v tlamě, chuť potěšit a skutečnost, že tito psi milují vodu-to vše činí z labradorů vynikající psy pro aport. Navíc je většina labradorských retrívrů klidný při výstřelech, což znamená, že tito psi nepolekají střlby ani jiného náhlého zvuku.

Pracovní psi
V současné době se již vlastnosti labradorů nevyužívá pouze k lovu. Labradoři též jako slepečtí psi a bývají využíváni také jako asistenční psi pro lidi s poruchami hybnosti, pro osoby sluchově postižené nebo pro lidi s vážnou formou epilepsie. Četné zastoupení mají též mezi psy-záchranáři a pátracími psy u policie nebo celní správy.

Labradorský retrívr jako rodinný pes
Labradirský retrívr je inteligentní, čilé a ochotné zvíře s mohutnou potřebou potěšit svého majitele. Má přátelskou povahu a nejeví žádné známky agrese ani nepřímé plachosti. Není tedy divu, že si Labradorský retrívr získal jakožto rodinný pes takovou popularitu. Většina retrívrů je chována v domácnosti, to ale neznamená, že by tito psi nevyžadovali pohyb. Labradoři se cítí nejlépe u aktivních majitelů, kteří s nimi chodí na časté procházky. být s rodinou je pro retrívra strašně důležité,tento pes se totiž aktivně podílí na rodinném životě. Příslušníci tohoto plemenese většinou neupínají pouze na jednoho člena rodiny, nýbrž akceptují v rámci rodiny hned někokolik pánů. Návštěvníky obvykle vítají s radostí, z tohoto důvodu však labrador není vhodný jako hlídač nebo obranář, přestože se v případě nebezpečí vždy ozve.

Děti
Většina labradorů má děti ráda. Dobře socializovaný labrador dobře snáší dětské pobíhání i dětský křik. Mladí labradoři se rádi zapojí do hry a aportovat míček dokážou celé hodiny. Ostatně apostování je oblíbenou zábavou většiny labradorů. Mladí psi však kvůli své přátelské povaze a zanícenosti reagují často poněkud neotesaně a nešťastnou náhodou mohou malé děti shodit a ještě pošlapat. Pokud tedy máte děti, umožněte psovi, aby si čas od času od všeho trochu oddechl, a své děti naučte, aby psa ve chvíli, kdy se stáhne na své místo, nechali v klidu.

Voda
Většina labradorů vodu přímo zbožňuje, nejraději by se při každé procházce vykoupali ve všech vodních příkopech. Pokud žádný příkop nenajdou, vystačí si s bahnitou louží. zabránit tomu, aby se váš pes koupal, kdykoli se mu zachce, můžete pouze v případě, že vás dobře poslouchá. Plavání byste mu měli však umožnit velmi často.Jednak jej nesmírně baví, jednak je dobré pro jeho tělo a končetiny.


Mladí labradorští retrívři
Oproti dospělým psům labradorům, kteří bývají poslušní, rozumní a vyrovnaní bývají mladí psi bouřliví a impulzivní. Jejich nadšení často vede k absurdním situacím. V tomto období můžete mladého psa přistihnout, jak vyhrabává díry v trávníku, vyprazdňuje popelnice nebo žvýká pár vašich oblíbených bot. Nejhorší situace pak zaznamenáte během dospívání svého psa. Překonat toto období vám pomůže silná dávka trpělivosti a uvědomění, že vše obvykle pomine, jakmile pes dosáhne věku jednoho a půl roku. Za nějakou dobu se kouskům s chutí zasmějete. A navíc, včas varovaný člověk je předem vyzbrojen!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den ??

Pondělí 12.8% (11)
Úterý 9.3% (8)
Středa 16.3% (14)
Čtvrtek 7% (6)
Pátek 10.5% (9)
Sobota 19.8% (17)
Nedělě 24.4% (21)

Komentáře

1 Týnuška111 Týnuška111 | Web | 13. dubna 2008 v 14:04 | Reagovat

Ahoj pls jukni na můj blog a zapoj se do bleskovek ... "PLS" ... A ... "BLESKOVKA-SONT" ... je to nejnovější článek tak stačí jen kliknout na web ... moc bych byla ráda ... tak pls a ahoj =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

RenďuLEE adopt
Labi's adopt :D